sobota, 23 Mar 2019
Nie próżnują PDF Drukuj Email
środa, 12 maja 2010 17:14

Rugbiści „Gorców” nie próżnują

Po ciężko przepracowanej zimie rugbiści „Gorców” rozpoczęli treningi na świeżym powietrzu. Pomimo problemów z infrastrukturą i warunkami do treningów – nie mają boiska trawiastego do przeprowadzania treningów – przygotowania do rozgrywek rundy wiosennej idą pełną parą. Kadeci i młodzicy trenują trzy razy w tygodniu na boisku „Orlik” w Mszanie Dolnej. Dyscyplina i zaangażowanie sprawiają, że można liczyć na udaną wiosnę dla młodych ”górali”.

Ponadto na wiosnę zawodnicy „Gorców” brali udział już w dwóch zgrupowaniach kadry wojewódzkiej w Myślenicach i w Limanowej, gdzie wspólnie z rówieśnikami z Krakowa i Nowego Sącza odbywali wspólne treningi pod okiem trenerów Leszka Samela i Piotra Mielnikowa (Juvenia Kraków) oraz Janusza Klimasa (Gorce Raba Niżna).
Najważniejszym jak na razie przedsięwzięciem – należy dodać udanym – był udział w zgrupowaniu kadr wojewódzkich w wiśniowej Górze koło Łodzi. W zgrupowaniu tym wzięło udział ponad 100 zawodników z całej polski. Małopolskę reprezentowało 2 zawodników Juvenii, jeden Nowego Sącza i 8 zawodników „Gorców”. Wyjazd ten udało się zorganizować dzięki wsparciu finansowemu Pana Stanisława Stożka z Kasinki Małej. Młodych górali reprezentowali: Knowa Jarosław, Knowa Mariusz, Miśkowiec Piotr, Kuczaj Szymon (wszyscy Raba Niżna), Pustelnik Krzysztof (Glisne), Góralik Grzegorz (Olszówka), Ząbczyński Krzysztof i Skolarus Michał (Kasinka Mała). Na zgrupowaniu obecny był trener kadry Polski – Maciej Misiak – wraz z asystentami, i dokonywali oni selekcji i wyboru zawodników do kadry Polski U-16 oraz U-17. Górale pokazali się z bardzo dobrej strony. Czterech zawodników znalazło się w bardzo wąskim gronie pretendentów do gry w kadrze, a swą przydatność będą musieli jeszcze pokazać na kolejnym, majowym zgrupowaniu. Niemniej, przez „góralski charakter” wszyscy zbierali pochlebne opinie od kadr trenerskich. Jest więc duża szansa, że Knowa Jarosław, Knowa Mariusz, Góralik Grzegorz oraz Ząbczyński Krzysztof na stałe zagoszczą w narodowej reprezentacji.
Swoją przydatność wszyscy zawodnicy będą mogli udowodnić trenerowi Misiakowi już 1 maja, kiedy to w Pcimiu „Gorce” Raba Niżna będzie organizować półfinały Mistrzostw Polski kadetów w rugby 7-osobowym. Życzymy chłopakom, aby w finale tej imprezy zagrali z drużyną „Orkana” Sochaczew, którą prowadzi trener Misiak, i pokazali się z jak najlepszej strony.

Poprawiony: środa, 16 czerwca 2010 08:16